Skip to main content
14 června, 2023

Výsledky průzkumu: Jak nové technologie ovlivní HR a naše zaměstnance? 

14 června, 2023

V minulém vydání PLUSCO News jsme vás požádali o zapojení do našeho průzkumu a vyplnění krátkého dotazníku. Naším cílem bylo zmapovat, jak to mají lidí z HR s AI, digitalizací a novými technologiemi. Děkujeme všem, kteří se do průzkumu zapojili. Tady je krátké shrnutí nejzajímavějších výsledků. 

Většina z respondentů (70%) už nástroje AI vyzkoušeli nebo je dokonce v práci pravidelně používají. I přesto, že se o umělé inteligenci mluví téměř všude, chtěli bychom informací více: 30% respondentů odpovědělo, že jim chybí praktické informace.

Co se týká dopadu nových technologií na HR, jednoznačně očekáváme, že nám především ubyde administrativa a ušetříme tak také čas. Více než polovina respondentů předpokládá i šetření nákladů. Ptali jsme se také, zda díky AI nedojde ke ztrátě osobního kontaktu. Z vašich odpovědí je vidět, že názory na tuto oblast se poměrně liší na celé škále. 

Respondenti našeho průzkumu nepředpokládají, že by nové technologie mohly mít vliv na angažovanost zaměstnanců. V Plusco týmu máme ale zkušenost, že digitální technologie mohou výrazně pomoci vtáhnout zaměstnance do firemního dění, zjednodušit některé HR procesy a zapojit zaměstnance do rozhodování. V důsledku tak dojde ke zvýšení angažovanosti zaměstnanců. 

Pokud máte zájem o kompletní výsledky průzkumu, kontaktujte naši konzultantku Míšu Bartoníkovou na bartonikova@sovanet.cz