Skip to main content
31 května, 2024

Naplánujte nezapomenutelný teambuilding s pomocí komunikační aplikace!

31 května, 2024

První teplé dny hlásí brzký příchod léta – a tak není divu, že se většina firem chystá vytáhnout své zaměstnance z kanceláří na společný teambuilding. Naplánovat takovou sdružovací akci ale není úplně jednoduché. Myslet při tom totiž musíte na to, jak potěšit všechny zaměstnance. A to i ty, kteří mají s takovými akcemi negativní zkušenosti z minulého zaměstnání, a tak se v termínu vašeho společného výletu do přírody raději hodí marod.

Plánování teambuildingu

Zatímco dříve se pod pojmem teambuilding skrývaly aktivity, které měly za úkol zaměstnance stmelit během spolupráce na různých úkolech, dnes už to tak být úplně nemusí. Od původního záměru se ve spoustě firem upouští a teambuilding pro ně znamená zkrátka společně strávený čas. A to třeba při procházce, sportování nebo grilovačce.

Ať už se rozhodnete se svými zaměstnanci držet záměru zlepšování schopnosti spolupracovat nebo chcete utužovat vztahy v kolektivu, je vždy nutné si dát práci s jeho naplánováním. Pouze tak dosáhnete kýženého výsledku a nebudete litovat investovaných peněz a času.

Připravte teambuilding s pomocí aplikace na interní komunikaci

S plánováním, průběhem i vyhodnocením vašeho teambuildingového snažení vám může pomoci aplikace Plusco. Jak na přípravu teambuildingu s Pluscem krok za krokem?

1) Zjistěte, jak si vaši zaměstnanci společný teambuilding představují.

Dejte svým zaměstnancům prostor se vyjádřit. Teambuilding přeci jenom děláte především pro ně, proto by si ho měli náležitě užít. Využijte modul Dotazníky a zeptejte se, jaké aktivity by na teambuildingu neměly chybět, případně jak si ho vaši zaměstnanci celkově představují. Navrhněte také své nápady. Poté výsledky vyhodnoťte a pokuste se sestavit program, který potěší většinu.

2) Zvolte ideální termín.

Poté, co si vyberete koncept a aktivity teambuildingu, vytvořte anketu, ve které navrhnete zaměstnancům několik termínů. Poté výsledky sečtěte a zvolte ten, který se hodí nejvíce lidem.

3) Poskytněte zaměstnancům důležité informace.

Využijte modul Zprávy a sepište svým zaměstnancům všechno podstatné. Kde to bude, jak pojedete, co bude k jídlu, co si mají vzít s sebou… Zkrátka všechno, co byste před odjezdem na akci sami rádi věděli. Přidat můžete fotku z místa konání nebo video pozvánku na teambuilding. Zavzpomínat můžete také na předchozí teambuilding prostřednictvím Galerie.

4) Zjistěte, kdo pojede.

Na poslední chvíli se může něco vyvrbit a vy tak přijdete o některého z plánovaných účastníků. Vytvořte v modulu Kalendář pro váš teambuilding událost, ve které vám všichni potvrdí svou účast.

5) Probuďte soutěžního ducha.

Na teambuildingu můžete dle zvolených aktivit vymyslet pro své zaměstnance Soutěž. Zeptejte se jich přímo ve firemní aplikaci třeba na to, jaký tým podle nich vyhraje v teambuildingovém volejbalovém zápase nebo vymyslete krátký kvíz, který ověří, jak moc se kolegové v týmu znají… Kreativitě se meze nekladou a vítěz soutěže určitě ocení výhru v podobě něčeho dobrého na zub.

6) Uložte si své vzpomínky.

Po návratu z teambuildingu vytvořte novou galerii, do které budou moct účastníci nahrávat pořízené fotky a videa. Díky tomu si budou moci vždy na příjemnou akci zavzpomínat.

7) Zjistěte, jaký měl teambuilding úspěch.

Vytvořte Dotazník, který vám účastníci vyplní a podělí se s vámi o svůj názor na společně strávený čas. Tak budete vědět, co se podařilo a co na příště naopak zlepšit.

Plusco je tu k vašim službám!

Aplikace Plusco vám pomůže nejen s organizací teambuildingu, ale také s dalšími aktivitami a komunikací ve firmě. Jestliže vás Plusco zaujalo, rádi si o něm s vámi promluvíme a představíme vám všechny jeho kvality na nezávazné schůzce