Skip to main content
14 listopadu, 2023

Mohou být naši zaměstnanci v práci šťastní?

14 listopadu, 2023

V říjnu jsme s Pluscem vyrazili do Prahy na konferenci Happiness@work. Naším cílem bylo účastníkům konference představit aplikaci Plusco a ukázat, jak efektivně řešená interní komunikace může ovlivnit firemní kulturu a spokojenost zaměstnanců. Samozřejmě jsme si také velmi rádi poslechli inspirativní prezentace o tom, jak na šťastné zaměstnance.

Co je to štěstí?

Obecně pojem štěstí se může mnohým lidem zdát jako neuchopitelný, nepopsatelný, nevědecký a už vůbec ne měřitelný. Opak je ale pravdou. Pojem štěstí je vědecky zkoumaný fenomén. Pokud vás tato oblast zajímá, určitě doporučujeme poslechnout si psychologa Radvana Bahbouha, který se tomuto tématu dlouhodobě věnuje a který na konferenci také vystoupil.  Na Youtube kanále i v podcastových aplikacích s ním najdete celou řadu rozhovorů o tom, co nás na jednu stranu dělá v životě šťastnými, ale především o tom, jak my sami můžeme ovlivnit tento stav. A podle výzkumů svůj pocit štěstí ovlivňujeme ze 40 %. 

Štěstí a práce

Jak štěstí podpořit v práci? Jde to vůbec? Na konferenci Happiness@work se jednotliví řečníci zaměřili celkem na 4 oblasti, které mohou zaměstnance v tomto směru ovlivnit. Jsou to:

  • zdravé pracovní prostředí
  • výsledky, které vidíme za svojí prací, ale i výsledky firmy jako celku
  • vztahy na pracovišti a s tím spojená firemní kultura
  • růst, který nám firma umožňuje a podporuje

Pokud tedy budete přemýšlet nad tím, zda a jak tento možná obtížně definovatelný a uchopitelný pocit ovlivnit u vašich zaměstnanců, můžete se zaměřit právě na tyto 4 oblasti. Není náhoda, že komunikace je u všech oblastí klíčová. S našimi klienty denně řešíme, jak s aplikací Plusco podpořit zdraví zaměstnanců, lépe komunikovat firemní výsledky, podpořit dobré vztahy na pracovišti a umožnit lidem růst

Pokud i vás tyto oblasti zajímají, ozvěte se nám. Rádi vám nabídneme konzultaci zdarma