Skip to main content
25 ledna, 2024

Benefity, se kterými nešlápnete vedle!

25 ledna, 2024

Firemní benefity jsou skvělým způsobem, jak potěšit stávající zaměstnance, ale také jak zaujmout nové zájemce o pracovní pozici ve vaší firmě. Jaké benefity ale zvolit, abyste se trefili do noty všem? S příchodem nového roku je určitě žádoucí promyslet, jestli je vaše nabídka benefitů stále žádoucí a jestli by nebyl dobrý krok kupředu nějakou tu výhodu přidat

Ověřená klasika

Týden dovolené navíc, stravenky nebo příspěvek na pojištění. Některé benefity už jsou dnes tak rozšířené, že je uchazeči o práci automaticky očekávají. A není divu – z pravidelného výzkumu LMC JobsIndex vyplývá, že právě zmíněné “klasické” benefity, najdeme u přibližně 50 % firem. 

Co se na poli benefitů mění v roce 2024 z pohledu zákona se dočtete zde.

Trefa do černého

Po jakých benefitech ale zaměstnanci vážně touží? Výše zmíněný týden dovolené navíc jasně vyhrává. Mezi další klasické oblíbence patří placené zdravotní volno, příspěvek na dovolenou, stravenky či možnost bonusů a prémií. Velké množství zaměstnanců by ale ocenilo také příspěvek na dopravu do zaměstnání, poukázky na sport a kulturu nebo flexibilní pracovní dobu. Benefit, který spousta zaměstnanců ocení, je například také firemní vzdělávání.

Dejte najevo, že se zajímáte

Vše o vaší společnosti - Benefity

Víte, co by ocenili zaměstnanci z vaší firmy? Zjistěte to! Nic neudělá takovou radost, jako že máte skutečně zájem o to, najít ty pravé benefity pro obsazení vaší společnosti. Ideálním způsobem, jak na to, je prostřednictvím dotazníku. V aplikaci Plusco najdete (nejen) pro tento účel modul Dotazníky, kde můžete jednoduše svým zaměstnancům položit otázku, jestli jsou s benefity spokojení nebo jakou výhodu by uvítali. Nemusíte hned slibovat zázraky – stačí, že si na odpovědi opravdu vyhradíte čas a pokusíte se najít správné řešení pro obě strany.

A jak zařídit, aby všichni zaměstnanci věděli, jaké výhody mají k dispozici? Tento účel efektivně plní modul Benefity, kde každý najde výpis dostupných firemních benefitů.

Nebojte se kreativity!

Každý nápaditý benefit zvyšuje vaši atraktivitu pro adepty na zaměstnání, ale také motivuje stávající zaměstnance k tomu, aby u vás zůstali. Dejte si tedy na vymýšlení benefitů záležet a ukažte, že vám na spokojenosti vašich lidí záleží.

Chcete svou interní komunikaci posunout na novou úroveň s pomocí aplikace Plusco? Ozvěte se nám a my s vámi rádi probereme vaše představy.