Skip to main content

Baumüller Brno, s.r.o. je dceřiný závod německé společnosti. Nabízí produkty a služby v oblasti elektrických pohonů, automatizace a řídicích systémů pro průmyslové zákazníky. Baumüller Brno se podařilo vybudovat největší výrobní závod celé skupiny a v roce 2023 oslavili 30 let existence na trhu. Aktivně pracují nejen ve fázi náboru nových pracovníků, se studenty na praxi, ale také se svými stálými zaměstnanci, což byl také důvod, proč si vybrali Plusco.

Obor podnikání: Průmyslová výroba (automotive, strojírenství, potravinářství, lékařství a další)
Velikost firmy: 400 zaměstnanců, z toho 76 % dělnických pozic

Reference:

“Naši zaměstnanci dostali možnost vymyslet název pro aplikaci Plusco používanou v naší společnosti. A tak když potřebují něco vědět, řekne jim to BAPPKA. Zaměstnanci si moc chválí zvýšení komfortu v objednávání obědů a stálém přehledu o docházce nebo zůstatku dovolené. Vedení vnímá jako hlavní přínos aplikace zrychlení a sjednocení interní komunikace pro všechny. Nyní máme možnost dostat ty správné informace ke všem a to v reálném čase. Dosavadní sdílení informací přes nástěnky bylo v podstatě jednosměrné, ale nyní díky aplikaci Plusco můžeme získat zpětnou vazbu od zaměstnanců a být více nablízku. Právě v možnosti přímého propojení se všemi zaměstnanci a vytvoření jedné velké BauMüller komunity vidíme obrovský potenciál. Aplikace nám a zaměstnancům šetří neproduktivní čas = peníze a také čas pro aktivity, které děláme rádi. Plusco aplikace nám usnadňuje život, je prospěšná a cenná pro obě strany. Za mě se jedná o nejlepší benefit, jak pro zaměstnance, tak i pro firmu.”

Jana Pechurová Ekonomická ředitelka BAUMÜLLER BRNO CZ

Výsledky zavedení:

Před spuštěním aplikace realizační tým nepodcenil ani význam dobrého proma a to se vyplatilo. O aplikaci informovali ve vlastním podcastu a všude ve firmě zaměstnanci mohli vidět plakáty s QR kódy ke stažení aplikace. Na dílnách pomáhali zaměstnancům se stažením a orientací přímo v aplikaci.

Jaké jsou výsledky v procentech? 50 % zaměstnanců navštíví aplikaci minimálně každý třetí den a 76 % zaměstnanců ve firmě aktivně používá aplikaci. Cílem firmy je toto číslo zvýšit na 90 %.

Nejoblíbenějšími moduly jsou Zprávy, kde se zaměstnanci dozví všechno, co se aktuálně ve firmě děje, ale také Objednávání obědů, který byl pro firmu Baumüller speciálně vymyšlen. Zaměstnanci si tak mohou přímo v aplikaci prohlédnout nabízená jídla, zkontrolovat si svůj aktuální obnos na účtě, ale také obědy rovnou objednat.