Skip to main content
08 února, 2023

Baumüller věří Pluscu – rozhovor s HR Manažerkou Petrou Dvořáčkovou

08 února, 2023

Společnost Baümuller se rozhodla digitalizovat svou firemní komunikaci a vybrala si aplikaci Plusco. Vyzpovídali jsme HR manažerku Petru Dvořáčkovou, abychom zjistili, jak v současné době vypadá jejich interní komunikace a jaké mají od Plusca očekávání.

1. Proč jste se rozhodli implementovat novou aplikaci pro interní komunikaci? Jaké byly hlavní důvody?

Hledali jsme možnost, jak vylepšit a urychlit informování zaměstnanců a zároveň možnost sdílet všechny důležité informace na jednom místě.

Ale nejen to. Chceme digitalizovat některé HR procesy a vidíme možnost využití aplikace i pro tyto účely.

2. Jaké informační kanály v této chvíli používáte? / Jak zaměstnance informujete o novinkách, jak jim předáváte důležité informace?

Nyní používáme ke sdílení informací několik cest.

Na firemní emaily zasíláme oficiální vnitřní sdělení, které pak vyvěšujeme na nástěnkách v prostorách firmy.

Nástěnky jsou vlastně našim hlavním informačním kanálem pro zaměstnance ve výrobě, prostřednictvím kterého sdílíme všechny důležité informace.

Hodně využíváme i sociální sítě – FB, IG, LI, ale víme, že tyto informace vidí jen určitá skupina zaměstnanců.

Jednou za 3 měsíce vydáváme firemní časopis, ve který slouží ke sdílení strategických plánů, tak našich úspěchů v rámci jednotlivých oddělení. Prostor dostávají všichni zaměstnanci.

3. Co od zavedení aplikace Plusco očekáváte?

Určitě to hlavní je zrychlení a sjednocení interní komunikace pro všechny zaměstnance i pro nové kolegy. Mít možnost dostat ty správné informace v jeden čas ke všem.

Jelikož sdílení informací přes nástěnky je v podstatě jednosměrné,  od nové aplikace vítáme i příležitost jednoduše od zaměstnanců zjistit zpětnou vazbu a být více nablízku.

Právě v možnosti přímého propojení se všemi zaměstnanci a vytvoření jedné velké BauMüller komunity vidíme obrovský potenciál.

Moc se nám líbí zvýšení komfortu v objednávání obědů a stálém přehledu o docházce nebo zůstatku dovolené.